Dapper-Style-Clothes-for-Menaa-14

چه رنگی برای فصل بهار و تابستان؟!

یکی از نکاتی که برای خوش پوش و خوشتیپ بودن باید به آن ها توجه کنیم اینست که در هر فصل لباس متناسب با همان فصل را برای پوشیدن انتخاب کنیم. دقت در نحوه ی رنگ های متناسب با همان فصل نیز در این کار به ما بسیار کمک می کند.

فصل بهار

به دلیل این که در فصل بهار اغلب رنگ چشم ها روشن تر و درخشان تر به نظر می رسد. برای فصل بهار رنگ های گرم مناسب ترین رنگ ها هستند. رنگ های گرمی همانند هلویی ، مسی ، زردطلایی ، مرجانی و قهوه ای می تواند انتخاب خوبی باشد. آبی روشن ، سبز روشن و آبی غنی نیز انتخاب خوبی است. به جای استفاده از رنگ سفید در فصل بهار بهتر است از رنگ های عاجی و کرمی استفاده کنید.

فصل تابستان
بهترین انتخاب برای فصل تابستان آبی رنگ و رو رفته و صورتی چرک است. پوست شما نیز می تواند زمینه ای صورتی یا صورتی هلویی داشته باشد. رنگ چشم ها روشن و موها به رنگ روشن یا بلوند و یا بلوند تیره باشد. بهتر است در تابستان از رنگ هایی با زمینه و سایه روشن گرم و یا رنگ های خاموش یا زمینه ی خنک (رنگ های روشن با زمینه طبیعت) استفاده نمائید. برخی از این رنگ های تابستان عبارتند از : صورتی رز مانند ،خاکی ،زرد کم رنگ ،بنفش کمرنگ یا بنفش مایل به ارغوانی سیر یا آبی پودر . همچنین یک رنگ سفید ملایم نیز می تواند برای این فصل رنگ مناسبی باشد.
2013+Menswear+Fashion+Trend+(1)

چند نکته ساده و مهم برای فصل تابستان!

فصل تابستان فصل پوشیدن پیراهن‌ها و شلوارهای تنگ و چسبان نیست، چون حسابی گرم تان می‌شود و احتمال عرق‌سوز شدن هم افزایش می‌یابد. سعی کنید شلوارهای جین را در این فصل کنار بگذارید و شلوارهای گشادتر و با پارچه‌های خنک را دم دست قرار دهید(مثل شلوار هایی با جنس کتان یا لینن). مطمئن باشید در لباس‌های گشادتر احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و با عبور هوا از ‌آن خنک‌تر می‌شوید.

پارچه های فصل گرما نخی و لینن:

پارچه نخی، پارچه فصل تابستان است، بنابراین بلوزها، پیراهن‌ها و شلوارهای نخی، انتخاب نخست شما در این فصل خواهند بود. لباس‌هایی را که الیاف مصنوعی دارند، کنار بگذارید. در لباس‌های نخی احساس خنکی می‌کنید، در ضمن، پوست‌تان هم در اثر گرما و عرق به خارش و التهاب نمی‌افتد. اگر با چروکی پارچه مشکلی ندارید، *لینن هم پارچه خنکی است.

صندل‌های مردانه را جدی بگیرید:

لطفا به سراغ جاکفشی بروید. کفش‌های اسپرت و بسته‌تان را بردارید و برای فصل سرما کنار بگذارید. در این فصل باید کفش‌هایی بپوشید که دارای منافذی برای عبور هوا و خنک شدن پاها باشند، چون در این فصل پا زیادتر از فصول دیگر در کفش عرق می‌کند.کالج و صندل‌هایی که با بندهایی روی پا محکم می‌شوند، گزینه‌های مناسبی برای مردان درتابستان هستند. اگر به صندل عادت ندارید، دست‌کم به جای کفش چرمی، کفشی پارچه‌ای یا کالج را انتخاب کنید.

آری به سفید، نه به سیاه:

اگر شما در یک روز گرم تابستان، آقایی را با پیراهن مشکی ببینید، احساس گرما می‌کنید، ولی اگر یک پیراهن سفید پوشیده باشد، احساس خنکی می‌کنید، چون رنگ‌ها اثر روانی بر مخاطب دارند. در این فصل تا می‌توانید رنگ‌های روشن بپوشید، چون رنگ‌های روشن بخش زیادی از نور خورشید را به اطراف منعکس می‌کنند، ولی برعکس رنگ‌های تیره نور خورشید را جذب کرده و شما احساس گرما خواهید کرد.در کل سعی کنید در فصل گرما از پوشیدن هر نوع لباس تیره مخصوصا غیر نخی خودداری کنید. البته اگر به فکر اعصاب و پوست بدنتان هستید.
* پارچه‌های “لینن” به اشتباه در کشور ما “لنین” تلفظ می شود. تلفظ اصلی این پارچه خنک “لینن” می باشد.

1-1

علائم بین المللی نگهداری از پوشاک

1-1

نمادهای خشک شویی و شستن لباس ها، که نماد مراقبت (Care Symbol) نیز نامیده می شود، خط تصویری است که نشان دهنده یک روش شستشو، برای مثال خشک کردن، خشک تمیز کردن و اتو کردن لباس است. این نمادها بر روی برچسب هایی (لیبل) با عنوان برچسب مراقبت، متصل به لباس هستند تا نشان دهد که چگونه یک پوشاک خاص در عین حفظ کیفیت و دوام، به بهترین شکل تمیز می‎شود. استانداردهای مختلفی برای برچسب مراقبت از کشورهای مختلف وجود دارد. در برخی از استانداردها، این نمادها همراه با دستور العمل نوشته شده بر روی برچسب همراه هستند.